טלפון : 073-3700469 | אימייל : Office@galmomc.com
MENU

contact us

קמפיין גיוס המונים: לשחרר את ציפי

קמפיין גיוס המונים: לשחרר את ציפי

המטרה: קמפיין גיוס המונים לשוטרת ציפי יעקוביאן ולמשפחתה בכדי לאפשר להם לקנות בית נגיש ומותאם לצרכיה, כדי שתוכל להתחיל חיים חדשים אחרי יותר מתשעה חודשים שהיא "כלואה" בבית החולים הדסה הר הצופים בזמן שהמחבל שדקר אותו חי ובריא.

ציפי יעקוביאן, שורדת הפציעה הקשה ביותר באינתיפאדת הסכינים כנגד כל הסיכויים, כלואה למעלה מ 270 יום בבית החולים. היא אינה יכולה להשתחרר כי אין לה בית מתאים לצרכיה.

היא הייתה יכולה להשתחרר מבית החולים הדסה כבר לפני חודשיים, אולם היא כלואה שם מפני שאין לה בית לחזור אליו אשר יתאים לצרכים המורכבים שלה. מי שמשתקם מפציעות, יוצא לביקורי בית כדי לעבור תהליך "מעבר" אל החיים "בחוץ", אולם ציפי – לא יכולה הייתה לעשות אפילו את זה.

אגף השיקום במשרד הביטחון חיפש בעזרת עשרות מתווכים דירה מתאימה. אולם הדירות הבודדות העשויות לעמוד בתנאים עולות כמיליון שקלים יותר מאשר מקסימום הסכום שהמשפחה מסוגלת לעמוד בו (כולל הסיוע של משרד הביטחון).

יעקוביאן, שוטרת בת 38, נפצעה בספטמבר 2016 בפיגוע בשער הפרחים. מקום עבודתה במשך שנים. היא נדקרה על ידי המחבל שפצע שוטר ואחר כך פגע בה באורח אנוש. היא הובהלה לבין החולים עם סיכויי השרדות נמוכים והתברר כי המחבל חתך את חוט השדרה שלה.

ציפי יעקוביאן פרפרה בין חיים למוות במשך שבועות. למשפחתה נאמר כי סיכויה קלושים, ואם כן לא תוכל אפילו לנשום בכוחות עצמה. אולם ציפי נלחמה בפציעות המורכבות שלה ואט אט החלה להשתקם במסגרת בית החולים הדסה הר הצופים.

מצבה המורכב של ציפי מחייב תמיכה נרחבת. יש לה כיסא גלגלים רחב בשל מגבלותיה. היא זקוקה לליווי לאורך כל שעות היממה. מתקנים ייחודים , בית מונגש באופן מלא. היא אינה יכולה אפילו ללחוץ על כפתור במעלית. מחויבת לבצע איזון בעזרת פעולה מיוחדת עקב נפילת לחץ דם.

בנוסף, ציפי לא תוכל לנסוע נסיעות ארוכות בשל מגבלות רפואיות ועל כן, ביתה חייב להיות קרוב לבית החולים הדסה ולבית הלוחם בירושלים.

 

הקמפיין הצליח מעל למצופה ובמסגרתו גויסו מעל למיליון שקלים אשר אפשרו למשפחת יעקוביאן למכור את ביתם הישן ולרכוש בית חדש ומותאם למגבלותיה של ציפי. 

פרוייקטים נוספים

לקוחות הסוכנות במרוצת השנים